| Comfort |
Cockpit cushions
|
| Sails |
Electric winch
Lazy bag
|
| Navigation |
Autopilot
GPS chart plotter
Log
Wind instrument/Anemometer
|
| Safety |
Emergency tiller
VHF radio
|
| Yacht electrics |
Battery charger
Plug 220V, 12 V
|
| Deck |
Cockpit/stern, outside shower
Dinghy with outboard engine
Electric anchor windlass
Flybridge
Hard Top Bimini
Swimming ladder
|
| Galley |
Freezer
Hot water
Ice maker
Oven
Refrigerator
|
| Entertainment |
Outdoor speakers
Radio
CD, Bluetooth, MP3 Player
Radio/iPod/iPhone dock station + USB
|
| Builder: | Lagoon-Bénéteau |
| Cabins: | 4 + 2 |
| Toilets: | 4 + 1 |
| Build year: | 2019. |
| Length: | 42 ft ( 12,80 m ) |
| Beam: | 25 ft ( 7,70 m ) |
| Draft: | 4 ft ( 1,25 m ) |
| Engines: | 2 x Yanmar 57.0 HP |