| Yacht electrics |
Air Conditioning
Batteries
40 Kw
|
| Deck |
Bimini top
Cockpit/stern, outside shower
Dinghy with outboard engine
4.20m, 50HP
Grill/Barbecue/Plancha
|
| Entertainment |
Banana boat
inflatable, 2 pax
Donut
inflatable, 2 pax
Kayak
2 person
8
Snorkeling equipment
2
Stand up paddle (SUP)
TV
2
Underwater scooter
Wakeboard
Water skis
Water skis for children
Wi-Fi Internet
|
| Builder: | Fountaine Pajot |
| Cabins: | 4 |
| Toilets: | 4 |
| Build year: | 2025. |
| Length: | 59 ft ( 18,78 m ) |
| Beam: | 31 ft ( 9,46 m ) |
| Draft: | 5 ft ( 1,65 m ) |
| Engines: | 2 x Yanmar 150.0 HP |
| Cruising speed: | 7.00 knots |
| Max speed: | 9.00 knots |
| Max. passengers: | Registered for 8 |