| Navigation |
Radar
|
| Yacht electrics |
Air Conditioning
Generator
19 kW
Inverter
Solar panels
Watermaker - desalinator
|
| Deck |
Teak cockpit
|
| Entertainment |
Underwater lights
|
| Builder: | Catana Group |
| Cabins: | 6 + 2 |
| Toilets: | 8 |
| Build year: | 2026. |
| Length: | 58 ft ( 17,65 m ) |
| Beam: | 29 ft ( 9,06 m ) |
| Draft: | 4 ft ( 1,47 m ) |
| Engines: | 2 x Nanni 115.0 HP |
| Charter pack | 750,00 € per week |
| (including final cleaning, bed-linen & towel set, gas bottle for the kitchen) | |
| Crew | 3.860,00 € per week + food |
| 1 skipper + 1 cook + 1 deckhand | |
| Dinghy with outboard engine | 325,00 € per week |
| National parks permit | 350,00 € per week |
| Towels | 10,00 € per guest/week |
| Cook | 1.400,00 € per week + food |
| Damage waiver | 595,00 € per booking |
| Deckhand/ Marinero | 1.200,00 € per week + food |
| Early boarding/check-in | 395,00 € per week |
| at 15:30 pm | |
| Full board | 250,00 € per week/ person |
| including international breakfast, lunch and dinner; (excluding. Alcoholic beverages) | |
| Hostess | 1.400,00 € per week + food |
| Late Check in | 155,00 € per week |
| after 8 pm | |
| Transfer | 30,00 € one-way / person |
| Transfer Olbia Airport / MOYS | |
| WI-FI Internet connection on boat | 125,00 € per week |
| Starlink WiFi, 50 GB | |
| WI-FI Internet connection on boat | 225,00 € per week |
| Starlink WiFi, unlimited GB | |
| Beach towel | 10,00 € per guest/week |
| Extra bedlinen | 10,00 € per guest/week |
| Extra towels | 10,00 € per guest/week |
| Grill/Barbecue/Plancha | 165,00 € per booking |
| including gas bottles | |
| NESPRESSO coffee machine | 65,00 € per week |
| including 40 capsules | |
| Kayak | 95,00 € per week |
| Sea Scooter | 95,00 € per week |
| Hagul | |
| Sea Scooter | 125,00 € per week |
| Tini | |
| Sea Scooter | 275,00 € per week |
| Navbow | |
| Sea Scooter | 475,00 € per week |
| Vapor SuBlue | |
| Seabob | 2.990,00 € per week |
| F5 SR top model | |
| Snorkeling equipment | 10,00 € per piece |
| (mask + snorkel) | |
| Security Deposit: | 2.500,00 € |