| Yacht electrics |
Air Conditioning
Generator
13,5KW
|
| Deck |
Tender
Zodiac 2,30m
|
| Entertainment |
Seabob
F5s
Snorkeling equipment
Stand up paddle (SUP)
|
| Builder: | Itama Yachts |
| Cabins: | 2 |
| Toilets: | 2 |
| Build year: | 2023. |
| Length: | 62 ft ( 20,05 m ) |
| Beam: | 15 ft ( 4,75 m ) |
| Draft: | 5 ft ( 1,70 m ) |
| Engines: | 2 x MAN 1400.0 HP |
| Cruising speed: | 37.00 knots |
| Fuel consumption: | 330.00 L/h |