| Comfort |
Pillows
Towels
|
| Navigation |
Bow thruster
|
| Safety |
Automated external defibrillator
First aid kit
Flashlight
Life jackets
VHF radio
|
| Deck |
Bimini top
Thermal camera
Flirr Night vision
|
| Galley |
Kitchen utensils (Galley equipment, cutlery)
|
| Entertainment |
Seabob
Snorkeling equipment
Sound System
Water toys
|
| Builder: | Vanquish Yachts |
| Cabins: | 1 |
| Toilets: | 1 |
| Build year: | 2024. |
| Length: | 40 ft ( 12,15 m ) |
| Beam: | 12 ft ( 3,82 m ) |
| Draft: | 2 ft ( 0,90 m ) |
| Engines: | 2 x Volvo 440.0 HP |
| Max speed: | 46.00 knots |
| Max. passengers: | Registered for 10 |