| Technical Details | |
|---|---|
| Type: | Trimaran |
| Charter type: | Bareboat |
| Yacht Builder: | Neel |
| Build year: | 2023. |
| Launched year: | N/A |
| Renewed: | N/A |
| Tonnage: | N/A |
| Length overall: | 14.2 m (47 ft) |
| Beam: | 8.3 m |
| Draft: | 1.52 m |
| Cabins: | 6 |
| Berths: | 10 |
| Toilets: | 3 |
| Showers: | N/A |
| Max. passengers: | Registered for 10 |
| Recommended guests number: | N/A |
| Main sail: | full batten |
| Main sail area: | N/A |
| Main sail renewed: | N/A |
| Mast length: | N/A |
| Genoa: | furling/roll |
| Genoa area: | N/A |
| Genoa renewed: | N/A |
| Steering type: | N/A |
| Propulsion type: | N/A |
| Engine: | 2 x 60.0 HP (2 x 44,13 kW) |
| Engine builder: | N/A |
| Engine build year: | N/A |
| Engine renewed year: | N/A |
| Fuel: | N/A |
| Fuel tank: | 600 l |
| Water tank: | 300 l |
| Fuel consumption: | N/A |
| Max speed: | N/A |
| Cruising speed: | N/A |
| Hull color: | N/A |
| Security Deposit: | €4.500 |
Misprints and errors are reserved!
| Standard Equipment |
|---|
| Comfort: |
| Cockpit cushions |
| Sails: |
| Electric winch |
| Genoa - 115% |
| Navigation: |
| GPS chart plotter |
| GPS chart plotter - cockpit |
| Yacht electrics: |
| 2 x Battery charger - 115 A/h |
| Inverter - 3000 W |
| Service batteries - 660 A |
| Solar panels - 354 W |
| Deck: |
| Anchor - Inox 20 kg |
| Anchor with chain - 70 m / 10 mm |
| Grill/Barbecue/Plancha |
| Teak cockpit |
| Tender - 3,1 m / 5 pax |
| Galley: |
| Freezer - 53 lt |
| Freshwater treatment plant |
| Refrigerator - 160 lt |
| Sink |
| Interior: |
| 3 x Electric toilet |
| Entertainment: |
| Hi-Fi system |
| Price list |
|---|