| Yacht electrics |
Air Conditioning
Generator
Inverter
Watermaker - desalinator
|
| Deck |
Fridge on flybridge
Grill/Barbecue/Plancha
|
| Galley |
Dishwasher
Wine cooler
|
| Interior |
Washing machine
|
| Builder: | Aventura Catamarans |
| Cabins: | 4 + 1 |
| Toilets: | 4 + 1 |
| Build year: | 2021. |
| Length: | 50 ft ( 14,90 m ) |
| Beam: | 24 ft ( 7,50 m ) |
| Draft: | 3 ft ( 1,00 m ) |
| Tonnage: | 63,62 t |
| Engines: | 2 x 320.0 HP |
| Max. passengers: | Registered for 10 |