| Navigation |
Autopilot
Simrad
Bow thruster
GPS chart plotter
Lowrance
Helm station
Radar
|
| Yacht electrics |
Air Conditioning
Generator
Cummis Onan 13 kw
Inverter
Watermaker - desalinator
Hidromare
|
| Deck |
Dinghy with outboard engine
Yamaha 9.9 zodiac
Flybridge
Grill/Barbecue/Plancha
|
| Galley |
Coffee machine
Dishwasher
Freezer
Oven
Refrigerator
|
| Interior |
Iron
|
| Entertainment |
Board games
Playstation 4
Sound System
3
TV
2 at salon & 1 master
Underwater lights
Water toys
|
| Builder: | Tuzla Yachts |
| Cabins: | 3 + 1 |
| Toilets: | 2 |
| Build year: | 2014. |
| Length: | 55 ft ( 17,00 m ) |
| Beam: | 15 ft ( 4,80 m ) |
| Draft: | 19 ft ( 6,00 m ) |
| Engines: | 1 x Iveco 380.0 HP |